Blogy

Porovnání vývoje výše výdajů Sněmovny a Senátu neukázal závratná zjištění

Praha, 30. září 2013 - Z údajů dat Ministerstva financí ČR jsme si porovnali výdajovou strukturu Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR. Jak popisuje analýza jsou výdaje rozděleny do čtyř částí - investiční výdaje, neinvestiční výdaje, provozní výdaje a převody fondům. V rámci tohoto srovnání nebylo objeveno žádné závratné zjištění, a tak pouze poukážeme na některé výraznější, byť ne příliš závažné rozdíly.

Výdaje SÚKL narostly výrazně až za ministra Julínka

Praha, 5. září 2013 - Přestože nyní přitéká do rozpočtu Ministerstva zdravotnictví stále méně peněz, jsou i na jeho účtech položky, které především za minulých vlád výrazně vzrostly a nadále klesají jen pozvolna. Významnou kapitolou celkového rozpočtu jsou v tomto ohledu výdaje Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), které v období let 2004 až 2009 výrazně narůstaly. Nejvyšší vynaloženou sumu pak zaznamenaly v období úřadování ministra Tomáše Julínka a následujících ministryň za ODS.

Podíl důchodových dávek má na rozpočet stále menší vliv, problém je jinde

Praha, 15. srpna 2013 - Přestože celkové výdaje státu rok od roku závratně rostou a výrazně se zvyšuje také částka vydaná na důchody, podíl důchodových dávek na státním rozpočtu je stále nižší. Zatímco v roce 2004 činil tento podíl 37,7 procent, v roce 2011 již jen něco málo přes 31 procent. A to přesto, že za toto období vzrostly celkové důchodové dávky z 225 miliard korun na 359 miliard.

BudovaniStatu.cz, aneb co jste chtěli vědět o výdajích státu a neměli to kde zjistit

Posledních 21 let po obnovení naší demokracie se od poloviny roku odehrává pravidelný spektákl, hemžení, čeření a hýření s čísly a výdaji státního rozpočtu. Ministerstvo financí, zodpovědné za sestavování rozpočtu, tu více, tu méně srdnatě odráží rozpočtové ataky resortních ministrů, vlivných politiků, poradců i lobbistů, snažících se prosadit posílení té, které výdajové položky.

18.1.2012 BudováníStátu.cz spuštěno

18.1.2012 spouštíme první verzi BudováníStátu.cz .

Ještě nám chybí pár věci z designu.

Vše se připravuje na tiskovou konferenci 26.1.2012 10:00 v Americkém centru na Malé Straně v Praze.

 

Prihlásit se k odběru RSS - blogy